Silikon Tırnak

Silikon Tırnak Nedir ?

Özel bir teknikle genelde sorunlu tırnaklara uygulanan tedavi amaçlı bir yöntemdir.Sert Silikondan imal edilmiş tırnaklar doğal tırnak yapısıyla uyum sağlayabilmektedir.Kesinlikle hiçbir maddesi kanserojen madde içermeyen bu uygulama çok doğal ve estetiktir. Üste sürülen sıvı sıvıjel silikon ise tırnağın güçlü ve parlak olmasını sağlar.

Nasıl Uygulanır ?

Tırnağın sorunu teşhis edildikten sonra tırnak yüzeyinin en üst katmanı yani parlak ve yağlı olan katman ince bir törpü ile matlaştırılır. Bu işlem takılacak tırnağın yapışma gücünü arttırır.Bu törpüleme işlemi tırnağa hiçbir zarar vermez, çünkü törpüleme üst üste boynuzsu ölü hücrelerden oluşan tırnağın en üst katmanıdır.Özel yapıştırıcı ile tırnağın dibindeki ana hücreleri açık bırakarak (tırnağın etle birleştiği beyaz kısım) takma tırnaklar yapıştırılır.Takılan tırnak alttaki tırnak ile yükseklik farkı yaptığı için bu kısım tekrar tırnak seviyesinde törpülenir. İstenilen boyda kesilip biçimlendirilen tırnağın üzerine kalın bir kat halinde sürülen 1.kat jel silikon özel makinada kurutulur. Tekrar biçimlendirilerek törpülenen bu silikondan sonra ince bir kat jel tekrar sürülerek parlak bir görüntü olması sağlanır.

Kimler Taktırabilir ?

  • Tırnak yiyenler
  • Tırnak uzatamayanlar (Kırlma, ikiye ayrılma gibi sebeplerden)
  • Tırnak deformasyonu olanlar
  • Mantar enfeksiyonunun tedavisinden sonraki bozukluğu gidermek için
  • Renk bozuklukları olanlar
  • 13 yaşından sonra herkes uygulatabilir

El tırnaklarına uygulatabildiği gibi ayak parmaklarındaki problemlere de uygulanabiliyor.

Ne Kadar Kullanılabiliyor ve Bakımı

20 günlük enstitü bakımlarına gelindiğinde kişi istediği sürede kullanabiliyor. Sadece sert darbelerle kırılma olasılığı olan tırnakların değiştirilerek yenilenmesi mümkündür.

Yazar Hakkında

tarafından 99 yazı yazılmış.

Bir Yorum “Silikon Tırnak”

  • yasemin wrote on 31 Mayıs, 2014, 6:18

    merhaba bu tırnakları nereden temin edebiliriz

Yorum Gönder

Spam Protection by WP-SpamFree

Copyright © 2017 Tıp Hastalığı ve Tedavisi Portalı. All rights reserved.
Powered by WordPress.org