Epilasyon ve Güzellik

Kılın Oluş Sebepleri

  • Hormonal dengesizlik
  • Yumurtalıklarda problem
  • Genetik
  • Yanlış uygulama (Cımbız, ip, ağda… gibi)
  • Yöre yapısı
  • Hap kullanımı (Doğum kontrol hapı,kortizon…gibi)
  • Eğer kıl oluşma sebebiniz içten gelen bir rahatsızlıktan dolayı ise hiçbir epilasyon sonuç vermez. Bunu önlemenize estetisyeniniz yardımcı olacaktır.

Jelli Epilasyon

Sorunlu olduğu bölgeye elektromanyetik akımla, kıl köklerini köreltici ve zayıflatıcı etkisi olan bir jel yedirilir. Daha sonra bu bölge sir ağda ile alınır.Bir kılın bitme ömrü 1.5 ila 2 yıldır. Fakat bu kişiden kişiye değişir.Epilasyon seanslarıda kılın durumuna ve kişiye göre farklılık gösterebilir. Normalde epilasyona başlayan bir kişi 18 ila 21 gün ara ile tekrar epilasyon seansına gelmelidir. Bu süre zaman geçtikçe uzayarak kıllarda ilk seansa oranla azalacak ve incelecektir.Eğer epilasyon düzenli gidilmezse sonuç almak çok güçtür.Çünkü zaman geçtikçe kıl kökü kendini çevreleyen yağ molekülleriyle beslenir ve tekrar güçlenir. Bunun olmaması için epilasyonda düzen şarttır.

İğneli Epilasyon

Her bir kıl köküne özel iğne ile girilip akım verme suretiyle yapılan işlemdir.Telli Epilasyona göre biraz acılıdır.Eğer doğru akım ve uygulama yapılırsa sonuçları mükemmeldir. İz ve leke kalması uygulayıcının profesyonel olmasına bağlıdır.

Kimler Uygulatabilir ?

Kalp pili taşıyanlar ile hamile bayanlar dışında herkes uygulatabilir.

Nerelere Uygulanabilir ?

Vücudun heryerine. Fakat kasıkta ve koltuk altında olan bölgelerde kısa aralıklarla çalışmak en iyisidir.

Yazar Hakkında

tarafından 99 yazı yazılmış.

Yorum Gönder

Spam Protection by WP-SpamFree

Copyright © 2017 Tıp Hastalığı ve Tedavisi Portalı. All rights reserved.
Powered by WordPress.org